Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Aktualności

Link do strony głównej Korpusu Służby Cywilnej 
 

AKTUALNOŚCI

17.05.2022

Informacja o organizowanym szkoleniu dla kandydatów na rzeczoznawców.

Informujemy, że w dniach 23-25 czerwca 2022 r. we współpracy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie organizujemy szkolenie dla kandydatów na rzeczoznawców w zakresie pobierania próbek ziarna zbóż, nasion roślin strączkowych i ich przetwory oraz nasion oleistych.

Szkolenie zakończy się egzaminem, który kandydaci złożą przed komisją powołaną przez Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

W sprawach organizacyjnych, na Państwa pytania chętnie odpowie p. Norbert Rzepczyk, tel. 77 4543118, email: n.rzepczyk@wijhars.opole.pl

 

2.03.2022 r.

Pierwszy w regionie punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

Informujemy, że Dom Studenta przy ul. Małopolskiej 22 w Opolu stał się punktem recepcyjnym, do którego kierowani są uchodźcy z Ukrainy. Dzięki współpracy Wojewody Opolskiego z władzami Politechniki Opolskiego, schronienie i tymczasową opiekę znaleźć może tu sto osób.

Więcej informacji na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego

Ulotka w języku ukraińskim o punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy w Opolu Ulotka w języku polskim o punkcie recepcyjnym w Opolu, dla uchodźców z Ukrainy

 

18.05.2021

Komunikat w sprawie kontroli importowanych artykułów rolno-spożywczych

Z dniem 1 stycznia 2021 r. wprowadzone zostały opłaty za graniczne kontrole jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Aktualnie przedsiębiorcy są obowiązani wnieść opłaty za czynności przeprowadzane w ramach granicznej kontroli jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych niezależnie od wyniku tej kontroli (art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych zwanej ustawą o jhars).

Więcej pod tym linkiem.

 

23.04.2021

Infografika przedstawiająca 3 ikonki związane z załatwianiem w urzędzie skarbowym spraw związanych z rozliczaniem PIT. Ikonki w kolorze czerwonym, napisy i grafiki białe. Kliknięcie przenosi na stronę Izby Administracji Skarbowej w Opolu

 

11.03.2021

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych uruchamia nową usługę dla osób i instytucji, które zidentyfikują naruszenie lub podejrzewają naruszenie przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Usługą tą jest skrzynka e-mail:

Poniżej link do pełnej informacji:
Usługa zgłaszania naruszenia przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS).