Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Aktualności

Link do strony głównej Korpusu Służby Cywilnej 
 

AKTUALNOŚCI

21.12.2021

Komunikat w sprawie pracy Urzędu w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Informujemy, że 24 grudnia 2021 r. oraz 7 stycznia 2022 r. Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej artykułów Rolno-Spożywczych w Opolu będzie nieczynny.

Piątek, 24 grudnia, został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla pracowników WIJHARS w zamian za święto przypadające w sobotę, 25 grudnia (pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia). Dniem wolnym od pracy wyznaczony został również 7 stycznia w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 r. Podstawa: art. 130 § 2 Kodeksu pracy.

Prosimy o uwzględnienie opisanych wyżej zmian w kontaktach z WIJHARS w Opolu.

 

18.05.2021

Komunikat w sprawie kontroli importowanych artykułów rolno-spożywczych

Z dniem 1 stycznia 2021 r. wprowadzone zostały opłaty za graniczne kontrole jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Aktualnie przedsiębiorcy są obowiązani wnieść opłaty za czynności przeprowadzane w ramach granicznej kontroli jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych niezależnie od wyniku tej kontroli (art. 39 ust. 1 pkt 1 ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych zwanej ustawą o jhars).

Więcej pod tym linkiem.

 

23.04.2021

Infografika przedstawiająca 3 ikonki związane z załatwianiem w urzędzie skarbowym spraw związanych z rozliczaniem PIT. Ikonki w kolorze czerwonym, napisy i grafiki białe. Kliknięcie przenosi na stronę Izby Administracji Skarbowej w Opolu

 

29.03.2021

#LiczySięKażdy. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 roku rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca terytorium Polski. Zbierane dane dotyczyć będą m. in. charakterystyki demograficznej, aktywności ekonomicznej czy poziomu wykształcenia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

 

11.03.2021

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych uruchamia nową usługę dla osób i instytucji, które zidentyfikują naruszenie lub podejrzewają naruszenie przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Usługą tą jest skrzynka e-mail:

Poniżej link do pełnej informacji:
Usługa zgłaszania naruszenia przepisów z zakresu systemu chronionych nazw pochodzenia (ChNP), chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) i gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS).

 

15.05.2020

Trwa kampania informacyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 
PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE 

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu 

Baner kampanii informacyjnej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE. Grafika przedstawia czteroosobową rodzinę. Obok tekst #KupujŚwiadomie Wspieraj nasze rolinctwo i gospodarkę narodową, poniżej logo Produkt Polski - urzędowego znaku nadawanego produktom wyprodukowanym w Polsce z polskich surowców

 

12.03.2020

dot. uruchomienia całodobowego dyżuru telefonicznego

Na polecenie Wojewody Opolskiego, w związku z zaistniałą sytuacją wystąpienia na terenie województwa opolskiego koronawirusa SARS-CoV-2,
Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Opolu uruchamia całodobowy dyżur telefoniczny.

W godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 można telefonować pod numer 77 4543118.
W pozostałym czasie tel.: 790790722, lub 691229914, 
 

 

2.10.2019

Informacja dla przedsiębiorców zobowiązanych do sporządzania kwartalnych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych

Przypominamy, że na mocy rozporządzenia MRiRW z dnia 18 lipca 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych
informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości, od 21 sierpnia 2019 r.  zmianie uległ formularz ankiety do przekazywania wojewdzkiemu inspektorowi jhars kwartalnych i rocznych informacji.

 

Wzór formularza ankiety pobrać można z tego linku

lub w zakładce " OGŁOSZENIA I DRUKI >> Wzory formularzy do załatwiania spraw w WIJHARS w Opolu"